Wordpress

WordPress Nasıl Kurulur?

Wordpress Nasıl Kurulur? - Adım Adım Resimli Anlatım

WordPress Nasıl Kurulur?
5 (99.46%) 37 votes


WordPress Nasıl Kurulur?


WordPress Nasıl Kurulur? – WordPress Kurulumu inanın tahmin ettiğinizden çok daha kolay. Hiç bir kod bilgisine ihtiyaç durmadan Sadece bilgisayar kullanmayı bilmeniz yeterli. WordPress Nasıl Kurulur 2019 – Resimli Anlatım adlı bu makalem ile yaklaşık 15 dakika sonra hep beraber bir WordPress sitesi kurmuş olacağız. Her bir adımda yapmanız gerekenleri resimlerle anlatacağım. Bu sayede çok kolay bir şekilde WordPress kurulumunu yapacağız.

Şimdi isterseniz WordPress Nasıl Kurulur konusuna geçmeden önce tam olarak bu WordPress denen şey nedir bir bakalım.

WordPress Nedir?

WordPress Nedir Nasıl Kurulur- WordPress kendi web sitenizi veya blogunuzu oluşturmak için kullanabileceğiniz web yayıncılık yazılımıdır. 2003 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, WordPress en popüler web yayıncılık platformlarından biri haline geldi.
Bugün, tüm web’in yaklaşık %30’unu oluşturuyor – Hobi bloglarından online olan en büyük haber sitelerine kadar.

Ancak pek çok kişi, WordPress’in sadece bir blog aracından fazlası olduğunu bilmiyor. Aslında, yalnızca web tarayıcınızı kullanarak kendi web sitenizi oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanıyan oldukça esnek bir içerik yönetim sistemidir. (CMS)

Hepsinden iyisi, tamamen  ÜCRETSİZDİR! Bunun nedeni, WordPress’in bir açık kaynak projesi olmasıdır. Bu, dünyanın her yerinden gelen yüzlerce gönüllünün sürekli olarak WordPress yazılımı için kod oluşturup geliştirdiği anlamına gelir. Hayal edebileceğiniz her türden web sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan binlerce eklenti, widget ve tema vardır.

WordPress Nasıl Çalışır?

İnternetin en eski günlerinden beri; metinleri biçimlendirmek, sayfa düzenlerini oluşturmak, görüntüleri görüntülemek vb. İçin HTML, PHP ve CSS gibi programlama dillerinde web siteleri oluşturulmuştur.

Web tarayıcınız bu kodu okur, daha sonra da belirli bir web sayfasının içeriğini görüntülemek için bu etiketleri yorumlar.

Ancak bugün, WordPress yazılımını kendi web sunucunuza yaklaşık 5 dakikada yükleyebilirsiniz. Ardından nasıl kod yazılacağını öğrenmek zorunda kalmadan web sayfaları oluşturmak için basit bir düzenleyici kullanacaksınız.

WordPress.com ve sizin için WordPress’i yükleyen ve hatta birkaç tıklamayla web sitenizi oluşturmaya başlamanıza imkân veren diğer web hosting şirketleri bile var.

WordPress’in Artıları

WordPress’in blogunuzu veya kurumsal web sitenizi oluşturmak için çok iyi bir araç olmasının birkaç nedeni vardır.

Her şeyden önce, WordPress Açık Kaynaktır. Bu, dünyanın her yerinden sürekli olarak WordPress’i geliştirmek için çalışan binlerce insan olduğu anlamına gelir. WordPress açık kaynak kodlu bir proje olduğu için tamamen ÜCRETSİZ.

İkincisi, inanılmaz derecede esnek ve genişletilebilir. Web sitenizin tüm görünümünü kolayca değiştirmenize ya da posta listesi, fotoğraf galerisi veya online bir mağaza gibi yeni özellikler eklemenize olanak tanıyan binlerce eklenti ve tema vardır.

Üçüncü olarak, kullanımı ve öğrenmesi kolaydır. Web sitenizde küçük bir değişiklik yapmak istediğinizde bir web tasarımcısı tutmanıza gerek yoktur. Bunun yerine, kod yazmayı öğrenmek zorunda kalmadan kendi içeriğinizi kolayca güncelleyebilir ve oluşturabilirsiniz.

Aslında, Microsoft Word gibi bir programda temel biçimlendirme araçlarını nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, sitenizi düzenleyebilirsiniz. WordPress nasıl kurulur resimli anlatım adlı bu makalede kurulumundan itibaren ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz zaten.

WordPress ayrıca SEO dostudur. Kutunun hemen dışında WordPress, içeriğinizin arama motorları için optimize edildiğinden emin olmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Bu, sitenizin görünürlüğü ve çevrimiçi başarısı için kritik öneme sahiptir. Google’ın Matt Cutts’ı “WordPress’in SEO’yu daha iyi yapmak için oluşturulduğunu” söylüyor. Seo Nedir?  )

Son olarak, kendi içeriğinizin kontrolü sizdedir. Diğer yayıncılık platformlarında, kendi web sitenizde yapabileceğiniz ve yapamayacağınızı sınırlar vardır. Eğer kapatılsaydı, içeriğiniz kolayca ortadan kalkabilirdi. WordPress ile içeriğinizi Blogger veya Tumblr gibi diğer sistemlerden içe aktarabilirsiniz. Ayrıca, seçtiyseniz, WordPress’ten verilerinizi kolayca dışa aktarabilirsiniz. Sitenizin kontrolü sizde… Ve içeriğinizin de!

WordPress sizin için uygun mu?

Kod yazmayı öğrenmek zorunda kalmadan kendi web sitenizi veya blogunuzu oluşturmanıza yardımcı olacak kolay bir araç arıyorsanız, WordPress’i seveceksiniz.

Ayrıca, WordPress’in, sitenizin gelecekte sizinle birlikte büyümeye devam etmesini sağlamak için binlerce tema, eklenti ve destek seçeneği ile inanılmaz derecede esnek olduğunu göreceksiniz. ( WordPress Rehberi )

WordPress Nasıl Kurulur?

WordPress Nedir Nasıl Kurulur – Şimdi geldik WordPress Nasıl Kurulur konumuza. Öncesinde önemli bir şey söylemek istiyorum.

Kesinlikle ve kesinlikle WordPress kurabilmek için bir hosting ve domain sahibi olmanız gerekmekte. Bu ikisi olmaksızın WordPress Kurulumu ve kullanımı yapabilmeniz imkânsız. Bunlar da neymiş diyenler  Hosting ve Domain Nedir?  makaleme göz atabilir.

Şimdi devam edelim.

WordPress Nasıl Kurulur sorumuzun 3 tane cevabı var;

1-Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu
2-cPanel Üzerinden WordPress Kurulumu
3-Ftp Programı Vasıtası ile WordPress Kurulumu

Ben 3 yolu da göstereceğim. İlk ikisini kısa olarak geçeceğim. Çünkü kurulumu kolay. Asıl üzerinde duracağımız ise Ftp programı vasıtası ile manüel kurulum olacak.

Nedenine gelirsek. Bazı durumlarda ilk iki seçenekte hosting kaynaklı sorun yaşayabilmeniz muhtemel olabiliyor. Aynı zamanda Ftp programı kullanımına alışmanız ve veritabanı oluşturmayı öğrenmenizi istiyorum. Bu ilerleyen zamanlarda çok ama çok işinize yarayacak.

Siz yine de ilk iki yolu bilin, hatta deneyin ama her zaman ilk tercihiniz asıl anlatacağım 3. yol olsun. Hatta Wordpress Blog Nasıl Kurulur diye soranlara da bu yöntemi önerin.

Bu arada kendi hosting firmam Natro olduğundan wordpress kurulumu nasıl yapılır; Natro üzerinden anlatacağım. Fakat diğer hosting firmaları içinde de hemen hemen izlenecek yollar aynı. O nedenle firmaya çok takılmadan mantığı kavramaya çalışın yeter. Yine de takıldığınız bir nokta olursa yorum kısmından sorularınızı sorabilirsiniz.

Şimdi WordPress Nasıl Kurulur seçeneklerimizden ilki olan Hosting Üzerinden WordPress Kurulumuna geçelim.

Bu arada sakın gözünüze karışık ya da zor gibi gelmesin; WordPress Kurulumu Resimli Anlatım ile inanın çok kolay bir şekilde WordPress kurulumunu öğreneceksiniz.

Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu

Bu yöntem en kolay ve zahmetsiz yöntemdir. Artık çoğu hosting firması müşterilerine web hosting alanı kurulumunda popüler uygulamalar kurmak isteyip istemediklerini soruyorlar. Bu sayede çok basit ve zahmetsiz bir şekilde 1-2 dakika da WordPress kurmuş oluyorsunuz.

Peki, nasıl mı? Gelin hep birlikte bir bakalım. ( Şu an ben de sizinle birlikte sıfırdan kuracağım siteyi, hem de konunun anlatımı için 3 kere 🙂 )

Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu 1

Öncelikle  hosting yönetimi bölümüne giriş yapıyoruz

 

Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu 2

İlk kez web sitesi oluşturacağımız için yeni bir web alanı oluşturmamız gerekecek. Bunun için yeni web alanı ekle diyoruz.

 

Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu 3

Kullanmak istediğimiz ( Bazı durumlarda birden fazla olabileceği için ) alan adımızı yazarak ekle diyoruz.

 

Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu 4
Platform seçimi olarak Linux hosting seçiyoruz. Nedenini Hosting ve Domain Nedir adlı yazımda uzun uzun anlattım. Açılışta popüler uygulamalardan birinin kurulmasını istiyorum kutucuğunu tıklayarak WordPress’i seçiyoruz. Az önce eklediğimiz alan adını birincil alan adı olarak seçiyoruz. Sitenizin bireysel  ya da kurumsal olarak belirliyorsunuz. Ftp şifresini kendiniz de yazabilirsiniz sisteme otomatik olarak güvenli şifre oluştur seçeneği ile oluşturmasını isteyebilirsiniz. Burada tercih sizin. E-Posta sitesi oluşturulsun mu seçeneğini kesinlikle evet diyorsunuz. En alttaki oluştur butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

 

Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu 5
Gördüğünüz gibi WordPress kurulumu ( Aynı zamanda web siteniz ) oluşturulmaya başlandı. )

 

Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu 6
Kurulumu tamamlamak için yeşil yazıya döndükten sonra üzerine tıklayın.

 

Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu 7
Ve işte siteniz hazır ! Hepsi bu kadar.

 

Hosting Üzerinden WordPress Kurulumu 8
Web hosting bölümüne geri döndüğünüzde artık web alanınızın oluştuğunu ve WordPress kurulu olduğunu görebilirsiniz.

 

Şimdi WordPress Nasıl Kurulur sorumuz için ikinci seçeneğimiz olan Cpanel Üzerinden WordPress Kurulumu bölümüne bir bakalım.

cPanel Üzerinden WordPress Kurulumu

cPanel (Control Panel) Linux sunucularda inanılmaz uyumlu çalışan bir web hosting kontrol paneli uygulamasıdır.

cPanel’i bilgisayarınızda masaüstünü kullanır gibi kullanabilirsiniz. cPanele ilk girdiğinizde birçok resim ve altında yazılar göreceksiniz. Bu resim ve yazılara tıklayarak işlem içeriklerine ulaşabilirsiniz. cPanel üzerinden E-Posta, site yönetimi, çeşitli analizler vs. gibi işlemleri yapabilirsiniz.

cPanel Linux işletim sistemi ile en uyumlu çalışan kontrol panelidir. cPanel, hızı, kullanım kolaylığı, kurulum ve güncellemelerinin kolay/otomatik olması, stabilitesi gibi özelliklerle ön plana çıkmaktadır.

cPanel’e giriş için gerekli kullanıcı adı ve şifrenizi hosting sağlayıcınızdan alabilirsiniz.

Ben yine WordPress Nasıl Kurulur Resimli Anlatım konusunu Natro hesabım üzerinden anlatacağım ama rahat olun, cPanel ara birimi her yerde aynıdır.

Cpanel Üzerinden WordPress Kurulumu 1

cPanel giriş ekranınız bu şekilde olacaktır. Gerekli kullanıcı adı ve şifre bilgilerini hosting sağlayıcınızdan alabilirsiniz.

 

Cpanel Üzerinden WordPress Kurulumu 2

Giriş yaptığınızda karşınıza gelmesi ekran da bu şekilde olacak. Burası web sitemizin kontrol ara yüzüdür.

 

Cpanel Üzerinden WordPress Kurulumu 3

Sayfada aşağı doğru devam ettiğinizde uygulamalar bölümü sizi karşılayacak. İşte bizim kuracak olduğumuz WordPress de burada. Üzerine tıklayarak devam edin.

 

Cpanel Üzerinden WordPress Kurulumu 4

Karşınıza gelecek sayfada işaretlediğim alandan bu uygulamayı kur butonuna tıklayın.

 

Cpanel Üzerinden WordPress Kurulumu 5

Bu ayarlar sayfasında neredeyse hiç bir yere dokunmanıza gerek yok. Sadece yönetici şifrenizi ve kullanacak olduğunuz yönetici E-Posta adını yazmanız şimdilik yeterli olacaktır.

 

Cpanel Üzerinden WordPress Kurulumu 6

Ayarların en altında kutu içine aldığım kur butonuna tıklıyoruz.

 

Cpanel Üzerinden WordPress Kurulumu 7

Gördüğünüz gibi yüklenmeye başladı bile.

 

Cpanel Üzerinden WordPress Kurulumu 8

Ve işte sitemiz hazır. Soldaki linklerden sayfamıza ya da WordPress yönetim panelimize gidebiliriz. Sağdaki sekmeler ise yedekleme, güncelleştirme vs gibi işlemleri kolaylıkla yapabileceğimiz alanlardır. Hepsi bu kadar 🙂

 

WordPress Nasıl Kurulur – Ftp Programı İle WordPress Kurulumu

Yazının en başında da belirttiğim üzere asıl öğrenmenizi ve kullanmaya alışmanızı istediğim metot Ftp Programı Vasıtası ile WordPress Kurulumu. Bu sebeple bu WordPress Kurulum yöntemini diğer ikisinden aynı bir başlık altında anlatacağım.

FTP (File Transfer Protocol) İnternete bağlı bir bilgisayardan diğerine (her iki yönde de) dosya aktarımı yapmak için geliştirilen bir internet protokolü ve bu işi yapan uygulama programlarına verilen genel addır. İlk geliştirilen internet protokollerinden biridir.

FTP protokolü ile bir başka bilgisayardan bir başka bilgisayara dosya aktarımı yapılırken, o bilgisayar ile etkileşimli(on-line) bağlantı kurulur ve protokol ile sağlanan bir dizi komutlar yardımıyla iki bilgisayar arasında dosya alma/gönderme işlemleri yapılır.

Daha önce de söylediğim üzere wordpress kurulumu nasıl yapılır konusunu kendi hosting firmam Natro olduğundan onun ekran görüntüleri ile anlatacağım. Daha öncesinde bloghocaniz.com’a hediye olarak verilen ve hiç kullanmadığım bir adres olan bloghocaniz.xyz alan adına birlikte bir WordPress kuracağız. Böylece Web Hosting ile Web Sitesi Kurulumu nasıl oluyor öğrenmiş olacağız.

Web Alanı Kurulumu

WordPress Nasıl Kurulur sorusundan önce yapmamız gereken bir kaç işlem var. Öncelikle web sitemizin kurulumunu yapacağımız bir alan belirlemek adına Web Alanı Kurulumu yapmamız gerekmekte. Bunu aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Web Alanı Kurulumu 1

Öncelikle hosting yönetimi bölümüne giriyoruz.

 

Web Alanı Kurulumu 2

Yeni web alanı ekle bölümü ile devam ediyoruz.

 

Web Alanı Kurulumu 3

Bizden istenen bilgileri girerek devam ediyoruz. Platform seçiminde Linux seçmeyi unutmayın.

 

Web Alanı Kurulumu 4

Kurulum işlemi bitene kadar bekliyoruz.

 

Web Alanı Kurulumu 5

WordPress kurulumu yapacağımız web alanımız hazır.

E-Posta Kurulumu

Şimdi sıra geldi E-Posta hesabımızı kullanmaya. Hem WordPress kurulumunda hem de daha sonraki genel tüm işlemlerimizde bizden çoğu eklenti ve uygulama bir E-Posta isteyecektir. Genelde gördüğünüz admin@abc.com gibi bir mail de alabilirsiniz ya da kendi zevkinize göre de seçebilirsiniz.

Ben genel kuralı bozmamak adına admin@bloghocaniz.xyz ve bir de iletişim@bloghocaniz.xyz E-Posta hesapları açacağım. Siz de ihtiyaç ve zevkinize göre birden fazla E-Posta hesabı alabilirsiniz.

Peki, bunu nasıl yapacağız? Aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla E-Posta kurulumunu yapabilirsiniz.

 

E-Posta Kurulumu 1

E-Posta yönetimi sekmesine geliyoruz.

 

E-Posta Kurulumu 2

Yeni E-Posta oluştur seçeneğini tıklıyoruz.

 

E-Posta Kurulumu 3

 

E-Posta Kurulumu 4

 

E-Posta Kurulumu 5

 

Gördüğünüz gibi E-Posta sitemiz hazır. Artık alan adımızla biten E-Posta adreslerimizi oluşturma zamanı.

 

E-Posta Kurulumu 6

 

E-Posta Kurulumu 7

Buradan kullanmak istediğimiz E-Posta adresini, şifresini belirliyoruz.

 

E-Posta Kurulumu 8

İlk adres tamam. Şimdi bir tane daha oluşturalım.

 

E-Posta Kurulumu 9

 

E-Posta Kurulumu 10

Bu işlemi de tamamlamış bulunuyoruz.

Veritabanı Kurulumu

Sıra geldi Veritabanı Kurulumu kısmına. Bu kısım WordPress’in görünmeyen yüzünün sitemizin arka yüzü ile iletişim kurup gerekli tüm ayar ve bilgilerimizi saklayacak olan yer oluyor.

Yine aşağıdaki adımları izleyerek kolaylıkla veritabanımızı oluşturuyoruz.

Not: ‘WordPress veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu’ gibi bir sorun yaşarsanız yorum kısmından yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Veritabanı Kurulumu 1

 

Veritabanı Kurulumu 2

 

Veritabanı Kurulumu 3

Veritabanı adını, kullanıcı adını ve şifresini bu aşamada belirliyoruz.

 

Veritabanı Kurulumu 4

Artık veritabanımız da hazır. Kullanıcı ve şifrenizi not almayı unutmayın, az sonra kullanacağız.

Filezilla İndirme ve Kurma

FileZilla, kiraladığınız sunucu (host) ile sizin bilgisayarınız arasında dosya aktarımını sağlayan en kullanışlı, en pratik, en güvenilir FTP araçlarından biridir.

Açık kaynaktır ve tamamen ücretsizdir. Web site sahipleri için olmazsa olmaz programlardan biridir.

Bu program ile sunucunuzda bulunan web sitenizin dosyalarına erişebilir, yeni dosyalar oluşturabilir, herhangi bir dosyayı bilgisayarınıza indirip düzenledikten sonra gerisin geriye yollayabilir, dosya izinlerini ayarlayabilir, yedeklerinizi alabilirsiniz.

Filezilla sitesinde gidiyor ve işaretlediğim sürümü bilgisayarımıza indiriyoruz.

Filezilla Kurulumu 1

Program klasik kurulumdan ibaret. İlerle diyerek kuruyor ve kısa yolu masa üstümüze atıyoruz. Açtığımız zaman karşımıza şu ekran gelmeli.

Filezilla Kurulumu 2

 

WordPress İndirme

Sıra geldi WordPress İnternet Sitesi Nasıl Kurulur sorusunun en keyifli bölümlerine. Bu bölümde öncelikle meşhur WordPress ile tanışacağız. WordPress resmi sitesinden aşağıdaki fotoğrafta gördüğünüz gibi öncelikle kurulum dosyalarını indiriyoruz. Dosya Zip formatında gelecek. Açtıktan sonra ikinci fotoğraftaki dosyaları görmüş olmamız gerek.

Wordpress İndirme 1

Wordpress İndirme 2

 

WordPress Kurulumu

Şimdi işin en zevkli bölümü başlıyor arkadaşlar. ( WordPress Nasıl Kurulur Resimli Anlatım yazımızın sonuna yaklaşıyoruz. )

İlk adımda Ftp programı vasıtası ile web sitemizin barındığı server’a bağlanmamız gerek. Bunun için Ftp sunumuzu, kullanıcı adımızı ve şifremizi almamız gerek. Bu bilgileri hosting firmanızdan kolayca öğrenebilirsiniz. Bu bilgileri aldıktan sonra az önce indirmiş olduğumuz Ftp programını açıyor ve aşağıdaki şekildeki boşluklara bu bilgileri girerek sunucumuza bağlanıyoruz.

Filezilla Bağlantı 1

Karşımıza gelecek olan aşağı yukarı bu şekilde olmalı;

 

Filezilla Bağlantı 2

Sakın gözünüz korkmasın, inanın az sonra ne kadar kolay WordPress kurulumu yaptığımızı görünce şaşıracaksınız.

Çoğu firmada web sitenizin kurulu olduğu/olacağı klasör public_html adlı klasördür. Aşağıda benim yaptığım gibi içine girmenizi ve ne görüyorsanız silmenizi istiyorum.

Wordpress Kurulumu 1

 

Wordpress Kurulumu 2

Şimdi daha öncesinde indirdiğimiz WordPress kurulum dosyalarını masa üstümüzden alarak; sürükle bırak yöntemi ile public_html klasörünün içerisine atıyoruz. Bu işlem biraz sürecektir merak etmeyin. Zaten tüm dosyaların aktarımı tamamlanınca program sizi otomatik olarak uyaracaktır.

Wordpress Kurulumu 3

Daha sonra site adresinizi arama çubuğuna yazınız. Benim ki bloghocaniz.xyz. Karşıma şu şekilde o meşhur WordPress kurulum ekranı geliyor.

Bana soracak olduğu Veritabanı vs bilgilerini daha önce not etmediyseniz geri dönüp veritabanı bilgilerinizden alabilirsiniz.

Gerekli bilgileri aşağıdaki fotoğraflardaki gibi girebilirsiniz.

Wordpress Kurulumu 4

Araç çubuğuna sitemizin adresini yazıyoruz.

 

Wordpress Kurulumu 5

 

Wordpress Kurulumu 6

Bizden istenen 3 bilgiyi daha önce kaydetmiş olmanız lazım. Eğer hatırlamıyor iseniz aşağıdaki fotoğraftaki bölüme dönüş yaparak alabilirsiniz.

 

Wordpress Kurulumu 7

Veritabanı adı, kullanıcı adı ve şifresi bilgilerini bu ekrandan alabilirsiniz.

 

Wordpress Kurulumu 8

 

Wordpress Kurulumu 9

 

Wordpress Kurulumu 10

Burada sitemizin adını ( Başlığını ) kullanıcı adımızı ve şifremizi belirliyoruz. En önemlisi de WordPress’de kullanacağımız E-Posta adresini de yine bu aşamada sisteme bildiriyoruz.

 

Wordpress Kurulumu 11

 

Wordpress Kurulumu 12

Ve işte sitemizin kontrol panelindeyiz. Artık bir WordPress siteniz var 🙂


İşte arkadaşlar WordPress Kurulumu bu kadar basit. Sanırım 15 dakika kadar bir zamanımızı aldı. Ne dersiniz, tahmin ettiğinizden çok daha kolaymış değil mi? WordPress nasıl kurulur resimli anlatım ile çok da zorlanmadan konuyu anladığınızı düşünüyorum.

WordPress’e dair öğrenmeniz gereken ne varsa elimden geldiğince göstermeye çalışacağım. Tüm dersleri yine şu an gördüğünüz hali ile bloghocaniz.xyz adresi üzerinden yapacağım. Birlikte wordpress nasıl kullanılır öğreneceğiz. ( WordPress Rehberi )

Sonuç

WordPress Nasıl Kurulur sorusunun cevabını aldığımıza ve wordpress site nasıl kurulur öğrendiğimize göre artık yeni konumuza geçebiliriz. WordPress Rehberinize buradan ulaşabilirsiniz. Devamında wordpress destek talepleriniz için iletişim formundan bana yazabilirsiniz.

Herhangi bir soru, öneri ya da şikâyetiniz için bana yorum kısmından ya da iletişim formundan ulaşabilirsiniz.


Etiketler
Daha Fazla Göster

9 Yorum

  1. Kurulum için iyi bir anlatım yapmışsınız teşekkür ederiz fakat hosting için temel alınan yerin aynı ip üzerinden yüzlerce site barındırması da ayrı bir olay.

    1. Yazı işine yaradıysa sevindim hocam. Söylediğin konu paylaşımlı hosting ile ilgili. Özel ip atıyor hosting firmaları belirli bir ücret karşılığında.

  2. Blogger alt yapılı blogum,aslında wordpress e geçmeyi hep istiyorum ama nasıl taşınır bilmiyorum.Bu konuda da makaleniz varmı bilmiyorum ama yoksada özel talep etsem çok mu şey istemiş olurum..Çok açıklayıcı ve detaylı bir paylaşım olmuş.Emeklerinize sağlık.

    1. Şu an üzerinde çalıştığım bir Kişisel Blog Nasıl Açılır adlı yazı dizim var ondan sonra ilerleyen vakitlerde söylediğiniz konu hakkında da bir makale kaleme alacağım.

  3. WordPress kurulumu ile ilgili detaylı bir rehber olmuş.Wordpress kurulumunu bilmeyenler için faydalı olacaktır.Emeklerinize sağlık.

  4. Benim wordoress hesabım bir kere açmıştım ama kullanımı çok zor geldi öylece bıraktım .

    1. Aslına bakarsanız Blogger’dan çok daha işlevsel ve kolay bir sistem. Ben kesinlikle denemenizi öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik Korumalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün