Blog

Neden Blog Açmalısınız?

Neden Blog Açmalısınız? - Blog Açmak İçin 30+ Sebep


Neden Blog Açmalısınız? – Blog Açmak İçin 30+ Sebep


Neden Blog Açmalısınız? – Blog Açmak İçin 30 Sebep | Bu soru eminim çoğunuza biraz garip gelmiş olabilir. Ne de olsa bizler ( İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmı ) sadece bilgi almak, eğlenmek, vakit geçirmek için kullandığımız bu dünyanın üreticilerini pek merak etmemişizdir. Birçoğu ücretsiz sunulan bunca bilgiyi sizlere ulaştıranların acaba kendince ne gibi gerekçeleri olabilir hiç düşündünüz mü?

Şimdi sanırım bu girişten sonra biraz blog yazarlığı nedir merak etmeye başladınız mı?

Neden Blog Açmalısınız?


Neden Blog Açmalısınız? – Blog Açmak İçin 30 Sebep | Bu soru eminim çoğunuza biraz garip gelmiş olabilir. Ne de olsa bizler ( İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmı ) sadece bilgi almak, eğlenmek, vakit geçirmek için kullandığımız bu dünyanın üreticilerini pek merak etmemişizdir. Birçoğu ücretsiz sunulan bunca bilgiyi sizlere ulaştıranların acaba kendince ne gibi gerekçeleri olabilir hiç düşündünüz mü?

Şimdi sanırım bu girişten sonra biraz blog yazarlığı nedir merak etmeye başladınız mı?

Neden blog açmalıyım? Blog yazarlığı nedir? Blog kurmak ne işe yarar? Sorular çoğalıyor değil mi? Sahi hiç düşündünüz mü, bu blogger denilen arkadaşlar neden blog yazarlığı yapıyorlar?

Blog kurmanın ne gibi faydaları var ki bunca blog örnekleri olmasına rağmen yeni bloglar açılıyor her gün.

Çevrenizde git gide daha sık duymaya başlamadınız mı siz de; blog yazmak istiyorum diyenleri. İşte ben de elimden geldiğince blog tavsiyeleri olabilecek maddeleri sizlerle paylaşmak istedim. Bu sayede blog açmak isteyenlere öneriler olarak yardımcı olacaktır diye düşünüyorum.

Hadi o zaman gelin hep birlikte acaba blog neden açılır madde madde bir bakalım.

1- Yeni Şeyleri Öğrenmenize Yardımcı Olur


Neden Blog Açmalısınız? – Blog Açmak ve yazmak, bu dünyada gördüğünüz ve göreceğiniz şeyleri paylaşmakla ilgilidir. Önce bildiklerinizi paylaşmakla başlar ve bir yerden sonra bir bakmışsınız ki bilmediklerinizi de paylaşmaya başlamışsınız. Bu kaçınılmazdır çünkü ister istemez her gün kendinize yeni bir şeyler katmaya alışırsınız.

İlk duyduğunuzda size ne kadar garip gelse de bir kere blog açıp yazmaya başlayınca inanın ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.

Belki de Blog Açmak İçin 30 Sebep konusunun en önemli maddesi bu.

2- Daha Net ve Analitik Düşünme Becerisi Elde Edersiniz


Neden Blog Açmalısınız? – Analitik düşünebilme ve fikir üretebilme becerisi hayatın en kritik becerisidir ve ne yazık ki okullarda öğretilmez. İşte blog yazmak bu gereksinimi doldurur. Sizi paylaşmak için düşünmeye iter.

Beyniniz bir hedef doğrultusunda onlarca bileşenden bir bütün ortaya koyar. Emin olun bu sırada beyin kaslarınız fazlası ile çalışır.

Yaşamınızı, ilişkilerinizi, yaşadığınız toplumu ve değer yargılarını düşünmeye başlayacaksınız. Entelektüel olarak ilerleyeceksiniz. Kendi eksikliklerinizi görüp güçlü yanlarınızı keşfedeceksiniz. En önemlisi yazdıkça gelişecek, geliştikçe yazacaksınız.

3- Daha İyi Yazmanıza Yardımcı Olur


Neden Blog Açmalısınız? – Yazmak sanıldığı kadar kolay bir eylem değildir. Hele ki blog yazarlığı. Eğer Blog Açmak işini ciddiye alarak bir hobiden öteye götürmek isteyenlerdenseniz ister istemez düzenli içerik üretmeniz gerekir.

Bu da düzenli içerik üretip yazmak demek. Tıpkı müzik enstrümanları kullananlarda olan kas hafızası gibi, yazı yazanlarda da beyin kasları çalıştıkça bir hafıza geliştirir.

Bu nedenle siz yazdıkça, düzenli yazmaya devam ettikçe çok daha iyi içerikler üretirsiniz. Bu da ister istemez daha iyi yazmanıza yardımcı olur.

4- Size Özgüven Sağlar


Neden Blog Açmalısınız? – Kesinlikle ama kesinlikle özgüveninizi arttırır. Çünkü fikirlerinizi söylemeyi, yanlış da olsa onlara güvenmeyi, hata yapmaktan korkmamayı öğrenirsiniz.

Blog yazmaya başlayınca güçlü yönlerinizi keşfettiğiniz kadar zayıf yönlerinizi de öğrenirsiniz. En güzeli bunu kabul edip nasıl üstesinden geleceğinizin bir yolunu bulursunuz. Aştığınız her engel, hedeflediğiniz her noktaya varış da kendinize olan öz güveninizi arttırır.

En azından alacağınız eleştiriler karşısında takınacağınız soğukkanlı tavır bile inanın çok güzel bir deneyim olabilir.

5- Daha Güvenli Konuşmanıza Yardım Eder


Güzel bir konuşma aslında bir blog yazısı ile başlayabilir. Nasıl mı? Blogunuzda ilgi alanlarınız hakkında fikirleri araştırdıkça ve paylaştıkça daha çok öğrenirsiniz. Ne kadar çok öğrenirseniz o kadar rahat bir şekilde tartışabilir duruma gelirsiniz.

Emin olun zamanla yüz yüze birebir sohbetlerinizde de bunun geliştiğini fark edeceksiniz.

6- Para Kazanabilirsiniz


Neden Blog Açmalısınız? – İlerleyen zamanlarda bu konu ile ilgili yeterince yazı yazacağım ama şimdilik kısaca bahsetmek isterim.

Eğer gerçek bir değer oluşturduğunuzda ve hedef kitleniz, takipçileriniz büyüdüğünde doğru stratejiler izlerseniz birçok meslek sahibinden çok daha iyi paralar kazanabilirsiniz.

Blog yazarlığı ne kadar kazandırır çoğu kişinin merak ettiği konulardandır. Tabi ki normal yoldan kazanılan her parada olduğu gibi burada da sabır, azim ve tutarlılık etkili olacaktır. Siz sabırla yolunuza devam ettiğiniz sürece amacınız olmasa bile para sizi bulacaktır.

7- Hiçbir Teknik Bilgi Gerektirmeden Blog Yazabilirsiniz


Blog Hocanız’daki çeşitli yazı dizileri sayesinde hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan tüm dünyaya sesinizi duyurabileceğiniz bir blog sahibi olabilirsiniz.

Herkes, tam anlamı bile bilgisayar kullanmayı bilen herkes blog sahibi olabilir. Bu gerçekten harika bir şey.

8- Sınırlarınızı Öğrenirsiniz


Neden Blog Açmalısınız? – Hadi şimdi biraz dürüst olalım, ilk önce de kendimize. Hepimizin hayatının bazı noktalarında zorlu süreçler yaşadığı oluyor. Konfor alanımızı terk etmek durumunda kalıyoruz. İstemediğimiz işler ve kişilerle vakit geçiriyoruz ve ilk fırsatta evimizdeki yatağımıza ulaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Peki, aslında tahmin ettiğinizden çok daha güçlü, azimli ve sandığınız kadar da tembel değilsiniz desem?
Blog yazmak size sınırlarınızın tahmin ettiğinizden çok daha fazla olduğunu öğretir. Hem de zorla değil; severek, içinde olmayı isteyeceğiniz bir zorluk bu.

Tüm konforunuzu terk ederek yeni bir işe girişmek başlarda kolay ve ilgi çekici görünebilir. Ama inanın bir Blog Açmak ne kadar kolaysa devam ettirmek de bir o kadar zordur.

İlginç fikirlerle karşılaşmak, okuyucularla iletişim kurmak ve blog çevresinde bir topluluk oluşturmak; öğrenmeyi ve büyümeyi sürdürmenizi sınayacak harika zorluklardır. Tüm bu süreçlerde inanın sınırlarınızı öğrenir ve kendiniz bile şaşarsınız.

9- Ücretsiz Ya da Ucuz Olması


Neden Blog Açmalısınız? – Bugün herkes; tam anlamı ile herkes ücretsiz olarak blog açabilir. Bunu ilerleyen zamanlarda yazacağım makalelerimde detaylıca anlatacağım.

Kelimenin tam anlamı ile ücretsiz blog açabilirsiniz. Tabi burada beklentileriniz ve hedefleriniz sizi ücretli ( Sandığınızdan çok daha ucuz emin olun ) yollara da itebilir.

Sonuç olarak hiç para ödemeden kiralık bir yerde oturur gibi ya da ucuz ama kullanışlı bir evde yaşar gibi blog yazabilirsiniz. Her durumda tahmin ettiğinizden çok çok daha ucuz olduğundan emin olabilirsiniz.

10- Kendi Kitlenizi Yaratabilirsiniz


İnsanlar ( Ben de dahil hepimiz ) değer aldığımız şeylere yöneliyoruz. Bize maddi veya manevi fark etmeksizin, bir fayda sağlayan, değer katan alanlara ve kişilere yöneliyoruz. İşte siz de bir blog yazmaya başladığınızda zamanla bir değer yaratabilirseniz kendi kitlenizi oluşturmayı başarabilirsiniz.

İnsanlar değer aldıkları şeylere ve yerlere yöneliyorlar. Bir blog başlattığınızda, değer oluşturmaya ve bir kitle oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bu size sadece maddi olarak değil, insanlara yardım etmenin verdiği o harika manevi hazzı da yaşamanızı sağlar ki inanın bu hiçbirine benzemiyor. Bundan emin olabilirsiniz.

11- İnsanlara Yardımcı Olabilirsin


Neden Blog Açmalısınız?- Gençleri gerçek potansiyellerini keşfetmeye ve kendilerini bulmaya teşvik etmek ister misin? Bir blog yaz. İnancın erdemlerini mi yaymak istiyorsun? Bir blog yaz. İnsanların ilişkilerde daha iyi seçimler yapmasını ve bunu başarmalarına yardımcı mı olmak istiyorsun? Bir blog yaz.

Oluyor. Her yerdeki sıradan insanlar; başkalarının hayatlarında olağanüstü şeyler yapmak için blog yazıyorlar. Sen de yapabilirsin, şimdi başlayacak en iyi zaman.

12- Sizi Disipline Eder


Neden Blog Açmalısınız? – Blog açmak isteyenlere öneriler verirken bu maddeyi eklemesem olmazdı.Herhangi bir şeyi istediğiniz zaman bunun için çaba sarf etmeniz çoğu zaman yolu yarılamadan sona erer. Bu çoğumuz için böyle. Ne yazık ki artık sabır ve istikrarla ilgili insanlığın genelinde büyük bir sıkıntı olduğu aşikâr.
Konu blog yazarlığı olunca zamanla ister istemez değişiyorsunuz. En başta belirli bir zaman diliminde yazmayı düşündüğünüz makaleleriniz oluyor ve kendinizi bir disiplin içinde yazarken buluyorsunuz.

Bu zamanla hayatınızın kalanını da etkiliyor. Ailenize ve arkadaşlarınıza vakit ayırmak, yapmanız gereken sorumluluklarınızı yerine getirmek, daha önce fark etmediğiniz bir öz bilinçle kendi kendinizi işlerinizi yaparken buluyorsunuz.

İşte Blog Açmak sizi disipline eder derken tam olarak demek istediğim de bu.

13- Kariyerinize Katkı Sağlar


Diplomalar artık eskisi kadar kabul edilebilir şeyler değiller. Her ne kadar eski dünya hala var olmaya devam ediyor gibi dursa da değişim de kendini göstermeye çoktan başladı.

İş arayan birisi olabilirsiniz, yatırımcı arayan bir girişimci ya da bağlantı bularak vakfına katkı sağlamak isteyen bir STK temsilcisi. Ne olursa olsun karşı tarafa güven vermek için kaliteli, güncel bilgiler barındıran özgün bir blog yazarı olmanın katkısını sanırım kimse göz ardı edemez.

Belirli bir konuda ( Niş blog ) yararlı bilgilerinizi düzenli olarak paylaşmak takipçilerinizin olduğu kadar sizinle iş yapmak isteyenlerinde dikkatini çekecektir emin olun. Uzmanlığınızı bir kâğıt parçasından bir adım öteye taşımanın harika bir yolu değil mi sizce de?

14- Kitap Sahibi Bir Yazar Olabilirsiniz


Neden Blog Açmalısınız? – Eğer ki kendi kendinize yazılar yazıyor ve bir yayıncının sizi keşfetmesini bekliyorsanız sonsuza kadar beklemeniz olası. Peki, bunun yerine bir blog açarak sadık bir okuyucu kitlesi oluşturmayı hiç düşündün mü?

Bir yayınevine gittiğinizde elinizde sadece taslaklar olması ile blogunuzun aylık ziyaretçi sayılarının olması inanın çok farklı olacaktır. Hele bir de sosyal medyadan da faydalanan biri olarak belirli bir takipçiniz var ise. Sanırım artık istediğiniz yayınevinden o kitabı bastırabilirsiniz.

15- Size Konferanslarda Konuşmacı Olma Fırsatı Sağlar


Neden Blog Açmalısınız? – Zamanla edindiğiniz deneyim ve kitle vasıtası ile uzmanlaştığınız konu hakkında sizi konferanslara ve etkinliklere çağırmaları muhtemeldir.

İnsanlar başarıyı yakalamış ( Hangi alanda olursa olsun ) kişileri dinlemeyi sever. Siz de kendi alanında başarılı bir blog yazarı iseniz bir gün emin olun bu davetleri almaya başlayacaksınız.

16- Danışman Olabilirsiniz


Neden Blog Açmalısınız? – Blogu sayesinde Neil Patel ( Bkn: Hayatı Amazon, Microsoft, Yahoo, Ebay, NBC, GM, HP gibi şirketlerle danışmanlık anlaşmalarına imza attı. Bazı danışmanlık anlaşmaları için saatte 5.000 dolar gibi yüksek bir ücret ödendi.

Hakkında çok şey bildiğiniz bir konu varsa, bununla ilgili bir blog yazmalısınız. Bu size ileride danışmanlık fırsatları sunabilir. Bu konuda uzman olacak bir şey hakkında yeterince bilginiz olmadığını düşünüyorsanız endişelenmeyin. Sadece sevdiğiniz bir konu hakkında bir blog yazmaya başlayın ve zamanla ne çok şey öğreneceğinizi ve uzmanı olacağınızı bilin. Blog yazarlığı ne kadar kazandırır çoğu kişinin merak ettiği konulardandır. Bu örnek bu soruya bir cevap olmuştur umarım.

Danışmanlık anlaşmaları ile kendiniz için çok para kazanabilir ve müşterilerinizin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilirsiniz. Böylece herkes kazanır.

17- Hobinizi Ya da Sanatınızı Tanıtabilirsiniz


Neden Blog Açmalısınız? – Hemen hemen herkesin bir hobisi vardır. Kimi yazar, kimi boncuk dizer, resim yapar şarkı söyler…

Bir Blog Açmak bunları insanlarla paylaşmanızı sağlayabilir. Bu sayede hem onlara ilham kaynağı olur hem de hiç ummadığınız kapıların size açıldığını görebilirsiniz.

18- Büyük Bir Aileye Sahip Olabilirsiniz


Neden Blog Açmalısınız? – Herkesin hayatında sahip olması gereken en önemli konulardan biri de ailesi ve arkadaşları… Ve gerçek arkadaşlar her zaman hayallerinizi desteklemek ve desteklemek için hazırdır.

Ama bazen, yakınınızda olamayabiliyorlar. Hayatın maceraları ve zorlukları geldiğinde; çok uzak, fazla meşgul ya da çok rahatsız oluyoruz ve bu önemli insanları hayatlarımızda unutuyoruz.

Yaşam maceralarınızı, fikirlerinizi ve mücadelelerinizi (ve hatta yorumlarınızı) belgelediğiniz bir bloga sahip olmak, binlerce kilometre uzakta olabilecek aile ve arkadaşlarla bağlantıda kalmak için harika bir yoldur.

19- İş Başvurularında Destekçiniz Olur


Seth Godin, “Dikkat çekici, şaşırtıcı veya sadece göz alıcı bir manzaranız varsa, muhtemelen bir özgeçmişe sahip olmamanız gerekir” diyor. Sofistike bir projenin ya da bir blogun size bir öz geçmişten daha fazla katkıda bulunacağını söylüyor.

Günümüz dünyasında CV’lerimiz kadar sosyal dünyadaki varlığımız da artık merak edilir ve seçim aşamasına katkıda bulunur bir duruma gelmiş bulunmakta. Bir iş mülakatında; bahsi geçen iş ile ilgili bir blog sahibi olmanız emin olun hiçbir insan kaynakları müdürünün atlayacağı bir detay değildir.

Örnek bir hikâyeyi buradan okuyabilirsiniz.

20- İşletmenizin Satışlarını Etkileyebilir


Neden Blog Açmalısınız? – Kelsey Group’un 2010 yılı çalışmasına göre, tüm tüketicilerin% 97’si yerel olarak alışveriş yapmak için online medya kullanıyor. Ayrıca, Intelius tarafından yürütülen bir başka online çalışma da, tüketicilerin% 78’inin, onlarla etkileşime geçmeden önce online olarak işletmeler hakkında bilgi aramaya yöneldiğini gösteriyor.

Sonuç şudur; bloglar müşterilerin satın alma kararlarını etkilemeye yardımcı olur ve işiniz bundan faydalanmazsa, çok şey kaybedebilirsiniz.

21- Yaratıcılığınızı Korumanıza Yardımcı Olur


Neden Blog Açmalısınız? – Blog yazarlığı eğitimi diye bir okul yok. Blog Açmak; sizi becerikli olmaya, hayal kurmaya ve dünyada görmek istediğiniz güzel şeyleri yaratmaya teşvik eder. Daha iyi düşünerek kalıplara meydan okuyan fikirler yaratır ve bunları başkaları ile paylaşabilirsiniz. Bunu da sadece blog yazarak öğrenebilirsiniz.

Bu bir düşünme makinesi gibi. Dünyaya eksikliğini düşündüğünüz bir şeyi bu yolla bildirebilirsiniz.

22- Daha İyi Seçimler Yapmanızı Sağlar


Neden Blog Açmalısınız? – Hayatınızda, ilişkilerinizde ve yaşadığınız çevrede her gün birçok şey oluyor. Çok şey okuyor, görüyor, hissediyor ve duyuyorsunuz. Hepsini blogunuza alamayacağınıza göre artık anlamlı seçimler yapmanız gerekir. Bu da size akıllı tercihler yapma konusunda yardımcı olacaktır.

Siz ve blog okuyucularınız için yalnızca en önemli şeyleri seçerek; filtrenizi geliştirir ve hayatınızda daha iyi seçimler yapmak için daha yetenekli olursunuz.

23- Sizi Mutlu Kılar


Neden Blog Açmalısınız? – İnsanlara ilham verdiğinizi, yardım ettiğinizi, sorularını ve sorunlarını çözmede yardımcı olduğunuzu bir düşünün. Bu kişiye büyük bir huzur ve mutluluk verir.

Sorununu çözdüğünüz okurunuzun yaptığı güzel bir yorum inanın paranın satın alamayacağı ender zevklerdendir.

24- Size Özgürlük Sağlar


Neden Blog Açmalısınız? – Blog Açmak size, günün herhangi bir saatinde ve yapmaktan keyif aldığınız şeylerde, her yerden çalışma özgürlüğü verebilir. Sonunda aileniz ve hobileriniz için yeterli zamana sahip olma özgürlüğüne sahip olabilirsiniz. Blog açmak isteyenlere öneriler arasında bu en önemli nedenlerdendir.
Ve blogunuzdan sağladığınız gelirle mütevazı bir yaşam sürerken size dünyayı seyahat etme özgürlüğünü bile sunabilir.

25- Yeni Bilgiler Edinmenizi Sağlar


Neden Blog Açmalısınız? – İlk blogumu yazmaya başladığımda, alan adları, sunucu barındırma, Html, sosyal medya, bağlantı kurma, Seo Nedir? blog tasarımı vb. Hakkında hiçbir şey bilmiyordum. Şimdi yapıyorum.

Blogunuzla, içgüdüsel olarak bu şeyleri ve daha fazlasını öğrenmeye başlarsınız. Kısa bir süre içinde, gurur duyacağınız bir dizi değerli yeni beceri toplayacaksınız.  Bu edineceğiniz beceriler tek başına binlerce lira kazandırabilir. Bu da blog açmanın faydaları arasında bir çok insanın ilgisini çeken nedenlerdendir.

26- Sizi Üretici Yapar


Neden Blog Açmalısınız? – Blog yazarlığı nasıl yapılır ? – Blog yazarlığı eğitimi nedir, bunun bir okulu yok. Bunu anca yaparak öğrenebilirsiniz. İnternet kullanıcılarının sadece yüzde 1’inin içerik ürettiğine inanıyorum. Kalan yüzde 99 mu? Sadece tüketirler. Onlar sadece insanlık ilerledikçe ve tarih geliştikçe izleyenleri izliyorlar.

Sadece tüketmeyin üretin de! Değerli içerikler üretin.  Blog yazarak, başkalarının fikirlerine katkıda bulunmayan içerik tüketicilerinden ayrılacağınızı unutmayın.

27- Kendi Ağınızı Oluşturun


Neden Blog Açmalısınız? – Blog Açmak; hayatın her kesiminden insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Blog yazmak sayesinde hayranı olduğunuz insanlara ulaşma şansınız artar. Herkesin “gurular”, “etkileyiciler” ve “dahiler” olarak gördüğü insanlar.

Yine olağanüstü işler yapan birçok sıradan insanla tanışıp arkadaş olabilirsiniz. Bu sayede çevreniz genişlerken sosyal olarak her gruptan tanıdığınız insanlar olur ki günümüzde bu herkesin istediği bir şey. Bu da blog açmanın faydaları arasında bir çok insanın ilgisini çeken nedenlerdendir.

28- Kendi Hikâyenizi Anlatabilirsiniz


Neden Blog Açmalısınız? – Bir blog ile kendi hikâyenizi online bir günlük şeklinde anlatabilirsiniz. Ve eğer hikâyeni anlatmazsan, başka kimse senin gibi yapamaz.

Chinua Achebe’nin Paris Review ile yaptığı röportajdaki şu söz sanırım gayet açıklayıcı;

… Bir atasözü der ki; aslanlar kendi tarihçilerine sahip olana kadar, avın tarihi her zaman avcıyı yüceltecektir… Bunu fark ettiğimde bir yazar olmalıydım, o tarihçi olmalıydım… Böylece avın hikâyesi aslanların cesaretini de yansıtacaktır.

29- Bilgiye Ulaşmayı Öğrenirsiniz


Neden Blog Açmalısınız? – Takdir edersiniz ki yazmak için önce bilmek, bilmek için de okumak lazım. Bir blog yazmaya başladığınız anda ister istemez kendinizi daha çok okurken, araştırırken bulursunuz. Bu size zamanla daha çok bilgi ve doğru yolları bulma yetisi kazandırır.

Bilginin bu kadar bol ve kolay ulaşılabilir olduğu bir dünyada sizce neden insanlar hala bu kadar bilgisiz? Cevap çok basit; bilgiye ulaşmayı bilmiyoruz.

Blog yazmanın size katacağı en büyük artı da bu olacaktır emin olun. Bilgiye ulaşmayı öğreneceksiniz.

30- Mirasınız Olabilir


Neden Blog Açmalısınız? – Bir yazı sizi ölümünüzden yüzyıllar sonra yaşatabilir. Ama bu sadece kelimelerinizi dünyaya yayınlarsanız geçerlidir. Hiç yazmadığınız takdirde ya da sadece yazıp dosyalarsanız ölümünüzden uzun süre yaşamayacaksınız. Bir blog sizi geride bırakacak bir miras oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Sonuç


Bu yazımda sizlere Neden Blog Açmalısınız? Blog neden açılır? Blog yazmak için konular nelerdir gibi sorulara cevap vermeye çalıştım. Umarım faydalı olmuştur sizler için.


Tüm soru, öneri ve şikayetleriniz için iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz


Neden Blog Açmalısınız?
Okur Puanı (100%)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün