Hakkımda


Hakkımda


Öncelikle bu sayfaya kadar gelmiş ve okumakta olan herkese merhaba demek isterim. Takdir edersiniz ki insanın kendisi ile ilgili Hakkımda yazısı yazmak kolay olduğu kadar da zor olabiliyor. Kendi Hakkımda mı, projem hakkında mı yazmam gerek uzun süre düşündüm; sonunda madem ikisi de birbirine biraz geçmiş durumda, her ikisini de içeren bir hakkında yazısı sanırım en mantıklısı.

Kimim Ben?

İsmim Recep; Bursa Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu, 1985 doğumlu, evli ve iş hayatına İstanbul’da, stajyer mali müşavir olarak devam etmekte olan biriyim.

Profesyonel kariyerim her ne kadar muhasebe üzerine olsa da; gençliğimden bu yana bir şeyler üretebildiğim farklı alanlarla ilgiliyim. Bunlar arasında gitar çalmak, canlı ve stüdyo müzik kaydı, şiir ve deneme yazıları, amatör fotoğrafçılık, küçük mobilya el işçilikleri. Vs gibi birbirinden bağımsız ve uzak görünen alanlar var. Aslına bakarsanız hepsinin bir ortak noktası var; ÜRETMEK

İnsanın hayatına sadece kullanmak ve tüketmek için değil, maddi manevi bir şeyler üretmek için gelmiş olması gerektiğini düşünenlerdenim. Bu üretim büyük bir şirket de olabilir, küçük bir pastahane de. Bir kitap da olabilir güzel bir resim de, insanlara fayda sağlayacak bir fikir de olabilir.

Neden Blog?

Şimdi son cümleden almam gerekirse; insanlara fayda sağlayacak bir fikir. İşte, Blog Hocanız projesinin var oluş amacı da bu temel üzerinde duruyor.

Bir gün bir video izlerken merak edip araştırmaya başladığım web teknolojileri alanında öğrendiklerimi paylaşmaya karar vermemle birlikte bu platform oluşturuldu.

Günümüz dünyası artık bilgiye ve bu bilginin paylaşımına doğru hızla yol alırken dünyayı eski ezberlerle okumak olmazdı. Bu yüzden ilk olarak kodlama öğrenmeye başladım ve hala da devam etmekteyim.

İleriye doğru amacım da insanlığa yararlı bir yazılım, bir ürün vs geliştirmek ya da bu amaca hizmet eden bir oluşumun parçası olmak. İnsanlığın tek tek değil, birlikte aynı amaca gidenlerin ellerinde gelişeceğine inanıyorum.

Hakkımda – Sosyal

Sosyal hayatım çoğunlukla araştırma ve okumalarla geçiyor. Kalan vakitlerimde İstanbul içinde insanlardan uzak yerlere veya yakın illere günü birlik kaçamaklar yapıyorum. Bunlarla ilgili deneyimlerimi de paylaşacak olduğum bir proje kafamda mevcut fakat birkaç yıldan önce yoğunluğumdan dolayı yapabileceğimi sanmıyorum.

Son olarak şampiyon tabii ki Galatasaray diyerek yazıma son vereyim 😊

İletişim sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşabilirsiniz.


error: İçerik Korumalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün