Web Dünyası

Gmail Kayıt Olma

Gmail Kayıt Olma
5 (100%) 16 votes


Gmail Kayıt Olma


Gmail Kayıt Olma hakkındaki bu makalemizde sizlere Gmail Hesap Oluşturma için yapmanız gerekenleri anlatacağım. Tüm aşamaları fotoğraflarla, çok basit şekilde birlikte yapacağız.

Yazımıza başlamadan önce isterseniz gelin öncelikle Gmail nedir bir tanıyalım. Böylece neden Gmail’i tercih ettiğimizi daha iyi anlamış olacaksınız.

Gmail Nedir?

Gmail, Google’ın ücretsiz e-posta hizmetidir. Zaten sanırım Google firmasını anlatmaya gerek yok.
Eskiden sadece davetiye yöntemi ile kullanılan Gmail yerini 14 Şubat 2007’de yeni Gmail hesaplarına devretti. Bu tarihten itibaren de devamlı yükselen bir grafik seyretti. Peki, ama nasıl?
Neden bu kadar büyük bir patlama oldu? Üstelik de E-Posta piyasasına rakiplerine göre çok geç girmiş olmasına rağmen. Pazar hâkimleri Yahoo ve Hotmail vardı. Bu servislerin yavaş ve sınırlı depolama alanları ve karmaşık ara yüzleri Gmail’in dikkatinden kaçmadı ve bunlara karşı duracak bir şekilde Gmail’i piyasa sundu.

Spam Filtreleme

Çoğu E-Posta hizmeti sunan firma bir çeşit spam filtreleme imkânı sunuyor ancak hiçbiri Gmail kadar etkili değildir. Gmail; reklam, spam, virüs ve kimlik avı girişimlerini filtrelemeye çalışır. Ancak tabi hiçbir filtre % 100 etkili değildir.

Google Hangouts ile Entegrasyon

Gmail masaüstü Hangouts‘unuzu (önceki Google Talk) kişilerinizi ekranın sol tarafında gösterir. Böylece, kimlerin çevrimiçi olduğunu bilirsiniz. Görüntülü görüşme veya sesli sohbet için daha hızlı iletişim kurabilirsiniz.

Daha Fazla Alan

Gmail’in bu kadar popüler hale gelmesindeki en büyük silahı depolama alanı oldu. Tam olarak 15 GB’lık Drive alanı ile çok çok eski E-Postalarınızı dahi saklama imkânı sağladı. Sadece E-Posta’da değil, kullanıcılar bazı dosyalarını en güvendikleri yer olan Google sunucularına bu şekilde yolladı. Belirli bir ücret karşılığında bu alanı arttırabiliyorsunuz da.

Arama

Web sayfaları için arama yapıyormuşsunuz gibi kaydedilmiş e-posta ve Google Talk transkriptlerini Google ile arayabilirsiniz. Google; spam ve çöp kutusu klasörlerini aramayı otomatik olarak atlar, dolayısıyla alakalı olma olasılığı daha yüksek sonuçlara sahip olursunuz.

Çevrimdışı Erişim

Gmail çevrimdışı Chrome uzantısını yükleyerek bilgisayarınız bağlı olmadığında bile Gmail hesabınıza tarayıcınızın penceresinden erişebilirsiniz. Bilgisayarınız tekrar bağlandığında yeni mesajlar alınacak ve gönderilecektir.

Diğer özellikler

Gmail’inizi cep telefonunuzdan kontrol edebilir veya masaüstünüzde yeni mesajlarla ilgili bildirim alabilirsiniz. Postanızı düzenlemek için filtreler ve etiketler oluşturabilirsiniz. Postanızı daha kolay arama yapabilmek için arşivleyebilirsiniz. RSS ve Atom yayınlarına abone olabilir ve posta gönderileriymiş gibi Feed özetleri alabilirsiniz. Özel mesajları bir altın yıldızla işaretleyebilirsiniz.

Gelen Kutusu’nun yükseltilmiş ara yüzünü denemek isterseniz; mevcut Gmail hesabınızla oturum açmanız yeterlidir.

Kısaca

Gmail; en iyi ücretsiz E-Posta sağlayıcılarından biridir. Hatta bence ilk sırada gelir. Birçok kullanıcının Gmail hesabını birincil e-posta adresi olarak kullanması yeterlidir.

Sanırım artık neden benim de kullandığım Gmail’i kullanmanız yönünde tavsiyede bulunduğumu anlamışsınızdır.

Gmail Kayıt Olma

Gmail hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olduk. Şimdi sırada Gmail hesabı açmak var. Öncelikle Gmail sayfasına gidiyoruz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa gelmesi gerek.

Gmail Kayıt Olma 1Öncelikle Gmail ana sayfasından hesap oluşturun bağlantısına tıklıyoruz

Gmail Kayıt Olma 2
Burada önce gerçek ad soyad, sonra kullanmak istediğim E-Posta ismini son olarak da şifremizi oluşturuyoruz

Gmail Kayıt Olma 3
Daha sonra istenen ek bilgileri giriyoruz. Telefon numaranızı doğru girin çünkü onay mesajı alacağız az sonra

Gmail Kayıt Olma 4 Gmail Kayıt Olma 5Gelen kodu gösterilen yere yazıyoruz

Gmail Kayıt Olma 6
Bu bölümü şimdilik atlayın

Gmail Kayıt Olma 7
Okuyup kabul ediyoruz

Gmail Kayıt Olma 8
Gördüğünüz gibi Artık Gmail hesabımız hazır

Gmail Kayıt Olma 9
Artık kullanabileceğimiz bir Gmail hesabımız mevcut

İşte Gmail Kayıt Olma işlemi bu kadar kolay. Artık rahatlıkla Gmail hesabınızda oturum açarak imkânlarından faydalanabilirsiniz.
Gmail Kayıt Olma konusu ile ilgili sorunuz olursa, yorum kısmından ulaşabilirsiniz. Elimden geldikçe yardımcı olmaya çalışacağım.

Gmail hesabımızı nerelerde mi kullanacağız? Gelin birlikte Blog Rehberiniz bölümümüzde bakalım.

Herhangi bir soru, öneri ya da şikâyetiniz için bana yorum kısmından ya da iletişim formundan ulaşabilirsiniz.


Kaynak
Support.google.com
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: İçerik Korumalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün